Gerek şehirlerarası gerek yurtdışı olsun sürekli olarak seyahat halinde olan insanların başına gelen traji komik pek çok olaylar zinciri bulunur. Sürekli seyahat etmek kişinin algılama sorunlarında bir problem yaşanmasının yanı sıra dalgınlık unsurunu da beraberinde getirir. Bu kişilerin çok iyi bildiği 5 durumda ise şöyledir;

1. Bayram Zamanları

Bayram Zamanları

Sürekli olarak yolculuk yapmak artık kişilerin nereden nereye gideceğine karar vermesinde zorluk yaşamasına neden olur. Özellikle bayram zamanlarında kendisine vakit bulamayan kişinin otobüs biletlerine uçak bileti parası vermesi en çok görülen durumlar arasında yer alır.

2. Havaalanı Kâbusunun Üstünden Gelmek

Havaalanı Kâbusunun Üstünden Gelmek

Devamlı olarak uçak yolculuğu yapan kişilerin erken saatlerde havaalanına gelerek check-in sırasına girmesi ve hiç bir stres çekmeden işlemlerini hızlı bir şekilde yapması en bilinen durumlardan bir tanesidir. Havaalanlarının nasıl çalıştığını bir süre sonra stratejiye dönüştüren kişiler bu durumun üzerinden rahatlıkla gelir.

3. Zaman Kavramı

Zaman Kavramı

Özellikle işi gereği devamlı olarak yolculuk yapan kişilerin hem çalışma stresi hem de yolda geçen zamanla birlikte zaman kavramına dair bildiklerini yitirmesi durumu görülür. Günleri karıştırma, saatleri aklında tutamama gibi durumlar bireylerin karşılaştığı sorunlar arasındadır.

4. Yolculuğu Eğlenceye Çevirme

Yolculuğu Eğlenceye Çevirme

Uçak yolculukları da dahil olmak üzere genellikle uzun süren otobüs yolculuklarında bireylerin devamlı olarak seyahat etmesi bu yolculuğu sıkıcı bir halden çıkarıp eğlenceli bir hale getirmesini mümkün kılar. Yanında pek çok donanımla birlikte gelen ve koltuğa oturan birey yolculuk boyunca kendisini oyalayacak aktiviteler bulur.

5. Ucuz Bilet Satın Almak

Ucuz Bilet Satın Almak

Devamlı seyahat halinde olan bireylerin taşımacılık firmalarının hemen hepsine denk gelmesi ve en uygun uçak ya da otobüs biletini hangi firmadan alacağını bulması da en bilinen durumlar arasındadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları