Mavi göz aslında göze rengini veren melanin pigmentinin azlığından oluşmuştur. Ancak bu eksiklik çoğu insan tarafından kusur olarak görülmez. Öyle ki mavi gözlü olma hayalleri kuran, bunun için lens kullananların sayısı oldukça fazladır. İnsan yüzüne en çok yakışan göz rengi mavi olarak bilinmektedir. Diğer göz rengine sahip olan insanlara göre mavi gözlü insanların daha şanslı olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

1. Makyajsız Kusursuz Görünüm

Makyajsız Kusursuz Görünüm

Mavi Gözlü dikkat çektiği için bu göz rengine sahip insanların sadece bir rujla dudaklarını renklendirmeleri yeterli olabileceği gibi tamamen makyajsız da kusursuz görünebileceklerdir. Mavi gözü daha da ortaya çıkarmak için yapılabilecek fazlaca makyaj tekniği bulunmaktadır.

2. Çaba Harcamadan Fotojenik Görünüm

Çaba Harcamadan Fotojenik Görünüm

Fotoğraflarda güzel çıkmak bazen şekilden şekle girmeyi, güzel görüntü yakalayabilmek için saatlerce uğraşmayı, özenli kıyafet seçimini gerektirirken bu durum mavi gözlü insanlar için geçerli değildir. Çünkü Mavi gözlü insanların kameraya buğulu bakış atmaları, salaş tişört veya kazak giymeleri fotojenik görünmelerini sağlamak için yeterlidir.

3. Her Tene Uyan Bir Göz Rengi

Her Tene Uyan Bir Göz Rengi

Mavi göz beyaz tene uyum sağladığı gibi esmer, buğday hatta hafif bronz tenlere de uyum sağlar ve muhteşem, çarpıcı bir görünüm sağlar.

4. Odak Noktası Mavi Göz

Odak Noktası Mavi Göz

Mavi göze sahip insanlar hangi tarzda, modelde veya renkte kıyafet seçimi yapmalıyım diye düşünmek zorunda kalmaz. Çünkü kıyafet nasıl olursa olsun asıl odak noktası,dikkatleri çeken mavi gözler olacaktır.

5. Şarkılarda, Şiirlerde Mavi Göz

Şarkılarda, Şiirlerde Mavi Göz

Geçmişten günümüze yazılmış mavi göz kelimesinin geçtiği şiir, şarkı, türkü sayısının çokluğu mavi gözün insanlarda uyandırdığı etkinin tarif edilemez bir yoğunlukta olduğunun göstergesidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları