Julia Roberts 90'lı yıllarda birçok romantik komedi filminde rol almıştır. Hepimizin severek izlediği bir Julia Roberts filmi vardır. Unutulmaz 9 filmi sizlerle paylaşıyoruz.

1. Pretty Woman (Özel Bir Kadın) 1990

Pretty Woman (Özel Bir Kadın) 1990

Modern Külkedisi masalı olarak bilinen “Pretty Woman”ı kim unutabilir ki? Julia Roberts ve Richard Gere’in karşılıklı oynadığı, etkileyici sahnelerle dolup taşan romantik komedi, defalarca izleseniz de sıkılmayacağınız filmlerden biridir.

2. My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor) 1997

My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor) 1997

Julia Roberts en yakın arkadaşına aşık olan ve onun düğününü engellemek isteyen genç kız rolünde adeta palıyordu. Muhteşem mimikleri ve yüzündeki kocaman gülümsemesi ile uzun süre hafızalarda kalacaktı… Hatta Julia’nın oyunculuğu sarışın güzel Cameran Diaz’ın filmde epey sönük kalmasına neden olmuştu.

3. Stepmom (Omuz Omuza) 1998

Stepmom (Omuz Omuza) 1998

Julia Roberts’ın Susan Sarandon gibi deneyimli bir oyuncuyla başrolleri paylaştığı film, komediyle beraber duygusal ögeler de içermektedir.

Eşinden boşanmış, çocuklu bir adamla evlenen genç ve güzel fotoğrafçı Isabel rolünde Julia, önceleri yeni ailesine alışmakta zorlanır. Ama kocasının eski eşini ilgilendiren dramatik olaylar ortaya çıkınca, Isabel üvey çocuklarıyla iyi geçinmeyi hızlı bir şekilde öğrenir.

4. Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz) 1999

Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz) 1999

Zengin bir aktrist ile sıradan bir kitapçının aşkının olabilirliğini anlatan bu parıltılı filmde, Julia dünyaca ünlü bir oyuncuyu canlandırıyordu.

Her zamanki gibi kusursuz ve çok güzeldi. Filmdeki partneri de mavi gözlü, yakışıklı Hugh Grant’tı üstelik… Sonu mutlu biten güzel bir aşk hikayesi ile karşı karşıyaydık.

5. Runaway Bride (Kaçak Gelin) 1999

Runaway Bride (Kaçak Gelin) 1999

Filmde Julia sevgililerini kilisede terk eden ve bir türlü kimseyle evlenmeyi başaramayan “Kaçak Gelin” rolünde adeta parlıyordu. Ruh ikizi Richard Gere ise ünlü oyuncuyla tekrar bu filmde biraraya gelmiş ve bütün sorunları çözen gazeteci rolünde gönüllere taht kurmuştu.

6. Erin Brockovich (Tatlı Bela) 2000

Erin Brockovich (Tatlı Bela) 2000

Artık olgunlaşmış ve oyunculuğunun zirvesine çıkmış bir Julia vardı karşımızda. Ünlü oyuncu “Erin Brockovich”te gözüpek, hırslı, kadınsı bir anne rolündeydi. Filmdeki yoğun çabaları sonuç verdi ve uzun zamandır beklediği Oscar heykelciğine bu filmle kavuşmuş oldu

7. The Mexican (Meksikalı) 2001

The Mexican (Meksikalı) 2001

“The Mexican” filmiyle Julia Roberts genç kızların rüyalarını süsleyen Brad Pitt’le aynı filmde yer alma şansını yakaladı. Film ünlü oyuncuların performansları sayesinde gişede iyi bir başarı elde etmişti.

8. Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü) 2003

Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü) 2003

Prestijli Wellesley kolejinde okuyan kızlar tek bir amaç için yetiştirilmektedir. Evlenip kocalarına iyi bir eş olabilmek… Okula yeni atanan Sanat hocası Maggie ise kızlara resimler aracılığıyla farklı bir bakış açısı sunmaya çalışır. Böylece kızların hayatlarında köklü bir değişikliğe sebep olur. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgür Maggie rolünde Julia her zamanki gibi başarılı bir perfomans sergiliyordu.

9. Closer (Daha Yaklaş) 2004

Closer (Daha Yaklaş) 2004

Klişe romantik komedilerden uzaklığı ve ilişkileri derinlikli bir şekilde ele almasıyla, “Closer” Roberts’ın filmografisinde özel bir yere sahiptir. Closer’da Natalie Portman, Jude Law, Clive Owen gibi ünlü oyuncularla birlikte rol olan Julia Roberts, filme ağırlığını koymayı yine başardı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları