Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehri olan İstanbul, her yıl yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da milyonlarca ziyaretçinin akın ettiği gözde bir şehirdir. Birçok müze, cami, kule gibi tarihi esere ev sahipliği yapan bu şehir gidip de büyülenmeden dönmek biraz imkânsızdır. Bu kadar güzel olsa da milyonlarca insanın bir arada yaşaması o kadar da kolay değildir. Bunu İstanbul'da yaşayan insanlar daha çok bilirler.

1. Trafik

Trafik

Milyonlarca insan demek milyonlarca araba demek olduğu için, bu şehire arabaları sığdırmak imkansız gibidir. Başka şehirlerde 10 dakikada gidilebilecek yerlere ulaşmak İstanbul 'da saatlerinizi alabilir. Özellikle sabahları ve akşam iş çıkış saatleri trafik tam anlamıyla felç olmaktadır. Bu yüzden kişisel otomobil kullanmaktansa metrobüs ya da minibüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih etmek daha çok kolaylık sağlamaktadır.

2. Kar Çilesi

Kar Çilesi

Evet kar çilesi der İstanbullular çünkü onlar için kar yağışı olan günler tam bir facia olarak geçmektedir. Oysa başka şehirlerde kar hem bereket hem de eğlenceli bir oyun aracı olarak görülse de İstanbul'da durum çok farklıdır. Dar sokaklar, dik yokuşlar hep arabalarla dolu olduğu için, böyle havalarda araba kullanmak dayaya yola çıkmak da çok zordur.

3. İnsan Seli

İnsan Seli

İstanbul'da sokağa çıkıldığında insanlarla çarpışmak çok olağan bir durumdur. Özellikle İstiklal ve Taksim gibi işlek caddelerde yüzlerce insan aynı yolda yürürler.Küçük şehirlerden gelen insanlar için şaşırtıcı bir insan seli ile karşılaşmak mümkündür.

4. Ünlüler Geçidi

Ünlüler Geçidi

Bunca güzelliği içinde bulunduran bir şehri yaşam alanı olarak seçen ünlüler ile sokakta, alışveriş merkezlerinde ya da her hangi bir yerde karşılaşmak mümkündür. Bu şehrin insanları için alışılagelmiş bir durumdur.

5. Taraftarlığın Merkezi

Taraftarlığın Merkezi

Üç büyükler olarak adlandırılan takımların statları bu şehirde olduğu için, burada yaşayanlar kolaylıkla maç keyfini canlı bir şekilde yaşarlar. Bu da milyonlarca taraftarın sahip olmak istediği ayrıcalıklardan birisidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları