İnsan doğası gereği hayatını paylaşacak bir kişiye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple de yeni insanlar ile tanışmak için bazı adımlar atılmaktadır. İlk buluşma ilişkinin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılması gerekenler kadar yapılmaması getekenler de gerçekten çok önemlidir. Bu konu farklı maddeler ile detaylı incelenebilmektedir.

1. Giyime Özen Göstermek

Giyime Özen Göstermek

İnsanlar her fırsatta önemli olanın iç güzellik olduğunu söyleseler de dış görünüşün taşıdığı önem inkâr edilemez bir gerçektir. Herkesin kendisine has bir güzelliği vardır ve bunu ortaya çıkarabilmek için giyim tarzına özen vermesi gerekmektedir. İlk buluşmada sade ama şık bir kıyafet tercih etmek karşı tarafta olumlu bir etki bırakacaktır. 

2. Çok Fazla Konuşmamak

Çok Fazla Konuşmamak

 Çok konuşan insanlar her zaman karşı tarafta kötü bir etki bırakmaktadırlar. Çok konuşmak, önemli bir konudan bahsederken bile konunun içinin boşalmasına sebep olabilir. Karşı tarafı dinleyerek, sözünü kesmeden, kısa ve öz cümleler kurarak doğru bir iletişimin en önemli adımıdır.

3. Telefonla Uğraşmamak

Telefonla Uğraşmamak

 İlk buluşmada telefon ile çok fazla uğraşmak, ikinci kez buluşma ihtimalini ortadan kaldırabilmektedir. Telefonu sessiz moda alarak, çok gerekmediği sürece telefon ile ilgilenmemek gerekmektedir. Buluşulan kişi ile daha detaylı sohbet edebilmek için telefondan uzak durulmalıdır.

4. Gürültülü Bir Yere Gitmemek

Gürültülü Bir Yere Gitmemek

 Buluşulan kişi ile ilk buluşmada gürültülü bir ortama gitmek yanlış bir tercih olacaktır. İnsanların birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri için sesiz ve sakin bir mekan tercih edilmelidir. Bu gelecek hakkında daha doğru bir karar verilmesi açısından oldukça doğru bir adımdır. Öğleden sonra bir kahve içmek veya bir akşam yemeği doğru bir tercih olabilmektedir. Bu şekilde ikinci kez görüşüp görüşmemek konusunda daha uygun bir karar verilebilmektedir.

5. Alkolden Kaçınmak

Alkolden Kaçınmak

 İlk buluşmada alkol almak sonrasında istenmeyen durumlara yol açabilmektedir. Alkollü iken ağızdan çıkabilecek yanlış bir söz veya yapılacak yanlış bir hareket karşı tarafta yanlış bir izlenim bırakabilir. İkinci buluşmada daha net bir karar ile gidileceği için o zaman alkol alınması bir sorun olmayacaktır. İlk buluşmada bu maddelere dikkat edilmesi çok yararlı olmaktadır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları