Sizce bir hamburger en fazla ne kadar büyük olabilir veya bir kadının ayağı en yüksek kaç numaraya ulaşabilir? Aklınıza gelen tüm rakamlar eksik kalacak dersek inanır mısınız? İşte Guinness rekorlar kitabına girmeyi başaran dünyanın en büyük 6 şeyi!

1. En Büyük Çikolata

En Büyük Çikolata

Kim çikolata sevmez ki? Önünüze getirilen tüm çikolataları kolaylıkla bitirebileceğinizi iddia edenlerdenseniz, tekrar düşünün deriz, zira bu çikolata tam olarak 4 ton ağırlığında. Ermenistan’da bir fabrika 5 yıl önce dünyanın en büyük tablet çikolatasını üretti. 5 metre uzunluğunda ve 25 cm kalınlığındaki bu tablet çikolata dünyanın en büyük çikolatası ünvanını elinde tutuyor.

2. En Büyük Hamburger

En Büyük Hamburger

Canınız hamburger mi çekti? Çok mu açsınız? Double menü yiyip kendinizi fazla doymuş mu hissettiniz? Peki bu Amerikalı adam ne desin? 2009 yılında Amerikalı bir adam tarafından ticari olarak dünyanın en büyük hamburgeri yapıldı ve bu hamburger ünlü bir iş adamına 499 USD karşılığında satıldı. Hamburgerin ağırlığı tam tamına 84 kg.

3. En Büyük Ayaklar

En Büyük Ayaklar

Eğer ayak takıntınız varsa resme hiç bakmayın deriz zira 20 yaşındaki Emma isimli hanım kızımızın ayakları 52 numara. Genç kız, dünyanın en büyük ayaklarına sahip. Her kadın gibi o da baya bir ayakkabı tutkunu fakat ne yazık ki istediği ayakkabıları hiçbir zaman bulamamaktan şikayetçi. (Neden acaba?)

4. En Büyük Havuz

En Büyük Havuz

Guinness rekorlar kitabına giren dünyanın en büyük havuzu Şili’nin Algarrabo kentindeki San Alfonso Del Mar isimli tatil köyünde bulunmakta. 914 metre uzunluğundaki bu havuz 8 hektarlık bir alanı kapsıyor. Yapımı 5 yıl süren ve 2 milyar dolara mal olan yapının yıllık bakım giderleri ise yaklaşık olarak 4 milyar dolar.

5. En Büyük Ağız

25 Yaşındaki Francisco Domingo dünyanın en büyük ağzına sahip. Elastik ağzı sayesinde bir kutu kolayı hiç zorlanmadan ağzında tutabiliyor. Kendisi bu özelliği sayesinde reklam yıldızı olmuş durumda. Gelin birlikte izleyelim:

6. En Büyük Doğal Göğüsler

En Büyük Doğal Göğüsler

Amerika’nın Atlanta kentinde yaşayan Norma Stitz, 170 cm’lik göğüsleriyle dünyanın en büyük doğal göğüslü kadını ünvanını elinde tutuyor. 30 yaşındaki Norma göğüslerinden oldukça memnun olduğunu söylüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları