Birçok şeyin göründüğü gibi olmaması ve içinde bir gizem barındırması her zaman ilgimizi çekmiştir. Sırf bu yüzden etrafımız her şeyin altında subliminal öğeler arayan insanlarla dolu. Özellikle de internette.

1. Sünger Bob Kare Şort – Nükleer bomba testi teorisi

1. Sünger Bob Kare Şort – Nükleer bomba testi teorisi

Teoriye göre Sünger Bob ve garip arkadaşları varlıklarını nükleer bomba testlerine borçlu. 1940’ların sonunda Bikini Atoll bölgesinde yapılan nükleer bomba denemeleri sonucu ortaya çıkan radyasyonun, Sünger Bob’un yaşadığı bölgeyi oluşturduğu düşünülüyor. Zaten çizgi filmdeki kasabanın adı da Bikini Bottom / Bikini Tabanı.

2. Pokemon – Büyük savaş teorisi

2. Pokemon – Büyük savaş teorisi

Pokemon’da neredeyse hiç yetişkin olmadığına hiç dikkat etiniz mi? Çocukların tek başlarına tehlikeli maceralara atılması garip değil mi? 

Teoriye göre yakın geçmişte çok büyük bir savaş yaşandı. Ve bu savaşta yetişkinlerin çoğu hayatını kaybetti. Bu yüzden de herkes korku içinde yaşıyor. Hatta küçük çocuklar sürekli birbirleriyle düello yaparak olası bir savaşa hazırlanmaya çalışıyor.

Çok fazla yerleşim yerinin olmaması, çoğu yetişkinin hemşireler, polisler ve eğitmenlerden oluşması da bu teoriyi destekliyor.

3. Çakmaktaşlar – Kıyamet sonrası teorisi

3. Çakmaktaşlar – Kıyamet sonrası teorisi

Amerika ve Rusya arasındaki soğuk savaşın en gerilimli döneminde (1960-1966) yayınlanan Çakmaktaşlar aslında geçmişi değil geleceği anlatıyor. Modern icatların teknoloji olmadan kullanılması (arabaları ayaklarıyla sürmeleri gibi) bunun bir örneği. Teoriye göre olası bir nükleer savaş sonrası dünyanın geleceği hal anlatılmaya çalışılmış. Sonuçta milattan önce Noel’i kutlamak biraz garip değil mi?

4. Scooby Doo – Ekonomik Buhran Teorisi

4. Scooby Doo – Ekonomik Buhran Teorisi

Orijinal Scooby Doo serisi korkunç bir ekonomik bunalımın sonrasını anlatıyor. Karakterlerin gittiği her yer yıkık dökük ve terk edilmiş. Çizgi filmdeki kötü adamlar ise günlük yaşamda saygı duyulan fakat kriz sebebiyle sıradan insanlara dönüşmüş profesörler, müze küratörleri ve ünlüler.

Shaggy’nin esrar içen ve köpekle konuşan bir hippi, Freddie’nin asker kaçağı ve Velma’nın aktivist olmasına hiç değinmiyoruz bile.

5. Rugrats – Ölü bebekler teorisi

5. Rugrats – Ölü bebekler teorisi

Nickelodeon’ın en bilinen çizgi filmlerinden olan Rugrats, 2004 yılında televizyonlara veda etse de komplo teorileriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Angelica’nın biraz çatlak olduğunu biliyoruz fakat bu teori onun baya deli olduğuna gösteriyor.

Teori ise şöyle: Çizgi filmdeki birçok şey aslında Angelica’nın hayal ürünü. Chuckie ve annesi uzun zaman önce ölmesine rağmen Angelica onu kafasında canlandırıyor. Bu yüzden de Chuckie sürekli gergin ve bitik vaziyette. Tommy ise ölü doğmuş bir bebek. Bu yüzden de babası Stu biraz çatlak ve hayata gözlerini yuman bebeği için evin bodrumda sürekli oyuncak yapıyor. The DeVilles çifti ise çocuklarını aldırıyor. Angelica aldırılan çocuğun kız mı erkek mi olduğunu bilmediği için kafasında bir ikiz yaratıyor.

6. Hey Arnold – Büyükbaba ve büyükanne terosi

6. Hey Arnold – Büyükbaba ve büyükanne terosi

Hey Arnold ile ilgili teori ise büyükbabası ve büyükannesiyle ilgili. Teoriye göre Arnold aslında onların torunu değil çocuğu. Bu yaşlı ikilinin biraz deli olmasının sebebi de kullandıkları uyuşturucular. Arnold’un Amerikan futbol topu şeklindeki kafası ise ‘Arnold chiari malformasyonu’ denilen bir hastalık sebebiyle öyle. Bu malformasyona etki eden en büyük etken de kadınların hamilelik döneminde kullandığı kimyasallar.

7. Powerpuff Girls – Çoklu kişilik bozukluğu ve sapıklık

7. Powerpuff Girls – Çoklu kişilik bozukluğu ve sapıklık

Tatlı ve şirin 3 küçük süper kahramanın hikayelerinin anlatıldığı Powerpuff Girls hakkında aslında birçok teori var. Bunlardan biri üç kızın da aynı kişi olduğu. Teoriye göre bu kız, okulda zorbalar tarafından sürekli rahatsız edilmesi sonucu çoklu kişilik bozukluğu yaşıyor.

Bir diğer ise kızların yaratıcısı Profesör Utonium ile ilgili. Teoriye göre yalnız bir bilim adamı olan Profesör seks ihtiyacını karşılaması için bir kadın yaratmak istiyordu. Fakat bunu yaptığı an herkesin ondan nefret edeceğini biliyordu. O da 3 küçük kız yaratıp, insanlara da onları kapı önünde terk edilmiş şekilde bulduğunu söylemeyi planladı. Fakat kızların süper güçlere sahip olacağını düşünmemişti. Bu da onun hain planlarını uygulamasını engelledi.

8. Cesur Korkak Köpek – Olmaya yer teorisi

8. Cesur Korkak Köpek – Olmaya yer teorisi

Cesur aslında normal bir köpek ve dünyayı köpeklerin gözünden görüyor. Teoriye göre çizgi filmdeki tüm düşmanları da aslında normal insanlar. Fakat küçük köpeğe göre hepsi çok korkutucu. Hikayedeki ev aslında çölün ortasında değil. Köpeğin sahipleri çok yaşlı olduğu için onu dışarıda gezdiremiyorlar. Köpek de evden hiç çıkmadığı için dünyası sadece o evden oluşuyor. Bu yüzden dışarı hakkında hiçbir şey bilmiyor.

9. Ed, Edd ve Eddy – Araf Teorisi

9. Ed, Edd ve Eddy – Araf Teorisi

Hristiyanlar Araf’ı, günahkar ruhların cennete girmeden önce günahlarının bedelini ödediği yer olarak düşünüyor. 4chan’deki teoriye göre de Ed, Edd ve Eddy’nin yaşadıkları yer lanetlenmiş bir sokak ve bu üçlünün Araf’ı.

10. Garfield – Halüsinasyon Teorisi

10. Garfield – Halüsinasyon Teorisi

Bu teoriye göre Garfield aslında terkedilmiş bir evde yaşıyor. Sahibi Jon ve köpek arkadaşı Odie de aslında hayal ürünü. Bu teoriyi cadılar bayramına özel yayınlanan çizgi roman da destekliyor. Çizgi romandaki hikayede Garfield terk edilmiş bir evde uyanıyor ve Jon’la Odie’ye sesleniyor. Fakat çağrısına cevap alamıyor. Daha sonra bu duruma katlanamayan Garfield, yaşadığı şeyleri inkar ediyor ve tekrar hayal dünyasına dalarak Jon ve Odie’yle yaşamaya devam ediyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları